Pomysł na realizację zadania ?

Dzień 5 grudnia jest dniem wyjątkowym. Tego dnia na całym świecie od 31 lat obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Święto, ustanowione przez ONZ w 1986 roku, stanowi okazję do wyrażenia uznania dla zaangażowania wolontariuszy. To doskonała okazja, aby podziękować wolontariuszom, a zarazem uświadomić społeczeństwu wysiłek, jaki rozmaite organizacje pozarządowe z pomocą wolontariuszy wkładają w różnorodne działania realizowane na rzecz innych. W tym roku po raz kolejny świętuje również Gdańsk.

Chcemy zarazić wszystkich mieszkańców Gdańska wolontaryjnym bakcylem. Przemaszerujemy ul. Długą, od Złotej Bramy do Fontanny Neptuna, gdzie w obecności przedstawicieli Miasta Gdańska odbędzie się uroczystość nadania Neptunowi tytułu Honorowego Wolontariusza Miasta Gdańska.

Do wspólnego pochodu organizatorzy zapraszają gdańskie wolontariuszki i wolontariuszy oraz wszystkich sympatyków i przyjaciół ruchu wolontarystycznego. Zbiórka o 10:15 przy Złotej Bramie. Szczegóły na www.tydzienwolontariatu.pl .

Dobry pomysł na realizację zadania ?