Misja 2 – Pomoc potrzebującym

W grudniu zorganizowaliśmy w naszej szkolę akcję zbiórki produktów dla potrzebujących rodzin z naszej szkoły. Stworzyliśmy listę potrzebnych rzeczy, zawierającą żywność i chemię gospodarczą, tak aby uczniowie każdej klasy mogli się podzielić i aby produkty nie powtarzały się oraz nie było to zbyt dużym obciążeniem dla darczyńców. Poinformowaliśmy uczniów naszej szkoły oraz ich rodziców o zbiórce, a dodatkowo poprosiliśmy wychowawców o nadzorowanie akcji w klasie.
Odpowiedź na nasz apel była ogromna i przeszła nasze oczekiwania. Jak widzicie na zdjęciach zalała nas fala dobroci w postaci żywności, środków czystości, a nawet książek i maskotek dla najmłodszych.
Całe popołudnie zajęło nam posegregowanie produktów i złożenie z nich 30 wielkich paczek dla potrzebujących.
O wybranie rodzin uczniów, do których trafiły paczki poprosiliśmy pedagogów szkolnych. Dbając o dobro potrzebujących i mając na względzie dyskrecję to pedagodzy informowali rodziny o odebraniu paczek i oni też je wręczali.

 

Przed świętami pomagaliśmy też w organizacji spotkania wigilijnego dla osób bezdomnych i ubogich oraz przygotowaniu paczek w SP8 w Gdańsku organizowane przez Dominikańskie Duszpasterstwo Akademickie.

A teraz czekamy już na Finał WOŚP, w który też się zaangażowaliśmy. Relacja zdjęciowa wkrótce.