,

SP 92

Jesteśmy drużyną wolontariuszy SP 92 w Gdańsku. Jest nas 20, ale liczba wolontariuszy stale rośnie. Szkolne Koło Wolontariatu działa w naszej szkole od 14 lat. Z obecnymi wolontariuszami współpracujemy od około 4 lat. Angażujemy się głównie w akcje wspierające działania Fundacji Hospicyjnej takie jak: Pola Nadziei, Światełko dla Hospicjum, kwesty w centrach handlowych, pomoc w pracach w Centrum Wolontariatu. Dwa razy w roku przygotowujemy paczki dla podopiecznych Funduszu Dzieci Osieroconych (Mikołaje! Łączcie się! oraz Uśmiech Dziecka na Dzień Dziecka). Fundusze na prezenty pozyskujemy piekąc i sprzedając ciastka. Największym corocznym wydarzeniem w naszej szkole jest Koncert Charytatywny, w którego przygotowanie angażuje się cała społeczność szkolna. Chętnie włączamy się w inne akcje pomocowe np. na rzecz schroniska dla zwierząt oraz innych instytucji w potrzebie.

 

Projekt TERMOSFERA – Szkoła Podstawowa nr 92 im. kard. Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia (edu.gdansk.pl)

😀Uwaga… – Przyjaciele Szkoły Podstawowej nr 92 w Gdańsku | Facebook