,

SP 2 – Zadanie dodatkowe

Zadanie dodatkowe

W realizacji zadania wzięli udział uczniowie klasy 7d – Krystian oraz Bryan Ceci, który urodził się we Włoszech. Panowie poza grami komputerowymi lubią zabawne książki. Postanowili 20.05.2022 po lekcjach spotkać się w bibliotece i porozmawiać na temat ulubionych książek. Okazało się, że obaj czytali „Przygody Kapitana Majtasa” autorstwa Dav`a Pilkey`a. Chłopcy zwrócili uwagę na ciekawą fabułę, oryginalnych bohaterów oraz na pojawiające się czarne charaktery. Podobają się im nietypowe pomysły głównych bohaterów m.in. dyrektor, który rozbiera się do majtek i robi pelerynę z firanek szkolnych, a przy tym jest dużo humoru. Również chłopcy zwrócili uwagę na interesujące czarno-białe ilustracje, które pomagają lepiej wczuć się w klimat wydarzeń.
Krystian i Bryan uważają, że zgodnie z informacją z tyłu okładki książka jest nie przypadkowo przeznaczona praktycznie dla każdego – jest to literatura dla osób, które lubią książki o nietypowej fabule, gdzie można się pośmiać, zarówno dla młodych jak i bardziej doświadczonych czytelników.
Od siebie mogę dodać, że dziwnym zbiegiem okoliczności Bryan i Krystian przypominają George’a i Harolda głównych bohaterów, którzy również lubią płatać różne żarty – możliwe, że chłopcy w tej książce widzą samych siebie.

Ogólny opis książki:
George i Harold uwielbiają rysować i sprzedawać komiksy z wymyślonym przez siebie bohaterem, Kapitanem Majtasem, oraz płatać figle w szkole, czym doprowadzają do białej gorączki nienawidzącego dzieci dyrektora Kruppa. Kiedy pewnego dnia zostają przyłapani na gorącym uczynku, koszmarny dyrektor wymyśla chłopakom niewspółmierne do popełnionych psot kary – są to: mycie jego samochodu, reperacja dachu domu czy koszenie trawnika. Chcąc uwolnić się spod jarzma i szantażu dyrektora, chłopcy kupują hipnotyzujący pierścień i zupełnie przypadkowo przemieniają Kruppa w swojego ulubionego superbohatera. Kapitan Majtas jak żywy zaczyna biegać po mieście i niczym jego zacni poprzednicy – Batman i Superman – ratuje świat przed złoczyńcami.