SP 89 Zadanie nr 4

Zadanie nr 4

Podjęliśmy się zadaniu poznania i zrobienia wywiadu z wielką aktywistką Panią Anną Deptułą-Harcmistrzem Związku Harcerstwa Polskiego.
Pani Ania, to osoba o wielkim sercu, człowiek który bezinteresownie pomaga innym.Udziela się w wielu społecznych projektach i przedsięwzięciach.
W wywiadzie z Panią Anią cała społeczność szkolna oraz lokalna poprzez nagranie mogła dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy.
Pani Ania opowiadała nam o tym, że harcerze pomagają wielu osobom: dzieciom, dorosłym, seniorom, niepełnosprawnym, chorym,potrzebującym i zwierzętom.
Ona sama pomaga jako ratownik medyczny podczas wielu imprez masowych.
Pani Harcmistrz opowiadała również o roli harcerza, co robią harcerze, jakie odznaki otrzymują, w jaki sposób się bawią, grają.
Poprzez gry i zabawy harcerze nabywają wiele umiejętności życiowych.Poprzez sprawności takie jak: śpiewak, kucharz, łazik, astronauta i wiele innych można wzmocnić swoje umiejętności. Każda najmniejsza czynność ma swój cel, uczy nowych pozytywnych zachowań.Dzieci poprzez zabawę przyswajają wiedzę i nowe doświadczenia.Uczą się współzawodnictwa, pracy razem,samodzielności, patriotyzmu, wiary w siebie.
Nagranie z filmu wprowadziliśmy na Facebooka szkolnego- zapraszamy do obejrzenia

Pozdrawiamy