Misja 2 sp59/19

Tym razem postanowiliśmy pomóc tym, którzy nie tylko potrzebowali naszej pomocy, ale też TYM, DZIĘKI KTÓRYM MOŻEMY ŻYĆ W WOLNYM KRAJU…TYM KTÓRZY WALCZYLI O NASZĄ OJCZYZNĘ…O NASZĄ WOLNOŚĆ…O NASZĄ PRZYSZŁOŚĆ… KOMBATANTOM.

To smutne, że Ci wspaniali, odważni ludzie, którzy poświęcili swoją młodość, narażając życie, byśmy dziś mogli żyć w wolnym kraju, dziś tak bardzo potrzebują pomocy innych…naszej…

I dlatego jesteśmy…byliśmy…dla nich…

Dla nich zorganizowaliśmy zbiórkę żywności oraz codziennych środków czystości.  Rozkleiliśmy plakaty na terenie naszej szkoły, a także wstawiliśmy informację na Facebooku szkolnym. Dodatkowo nasze wolontariuszki chodziły po szkole od klasy do klasy, zachęcając do pomagania. Młodszym dzieciom wychowawcy wkleili informację o zbiórce do dzienniczków, by nie zapomnieli przekazać rodzicom.

Dodatkowo udało się wykonać jeszcze kilkanaście świątecznych kartek z podpisem „Manufaktura Szkolnego Koła Wolontariatu przy Szkole Podstawowej nr 59 im. I Dywizji Pancernej gen.Stanisława Maczka”

I udało się. Udało się zebrać 2 wielkie kartony wypełnione żywnością długoterminową oraz środkami czystości, które przekazaliśmy potrzebującym kombatantom.

Dla nich…dla naszych bohaterów…