Marzec, 2020

202005Mar(Mar 5)11:2224(Mar 24)11:22Zadanie 8/19 - Dzień Szczęścia11:22 - 11:22 (24)

Opis zadania

Hej!

Z czym kojarzy Wam się 20 marca? Z pewnością większości nasuwa się skojarzenie z Pierwszym Dniem Wiosny – i słusznie. Ale czy wiecie, że tego dnia obchodzimy także Światowy Dzień Szczęścia? Został on ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych celem kreowania szczęśliwszego i bardziej troskliwego społeczeństwa, w którym każdy skupia się mniej na własnych korzyściach, a więcej na szczęściu i zadowoleniu osób wokół.

To także Wasz dzień, gdyż każdy Wolontariusz i Wolontariuszka ofiarowują szczęście innym. I do tego chciałbym Was dziś zachęcić.

20 marca pokażcie uczniom w Waszej szkole, że dziś jest TEN DZIEŃ! 

Możecie to zrobić poprzez zorganizowanie apelu, powieszenia w wielu miejscach w szkole różnych haseł wywołujących uśmiech (jak np.: Miłego dnia”, „Jesteś super”, „Myśl pozytywnie”, „Lubię Cię”), lub też przygotujcie dużą planszę ze zdaniem:

„Dokończ zdanie: Jestem szczęśliwy gdy…”

i powieście ją w widocznym miejscu w szkole zachęcając Waszych rówieśników do zapisywania co wywołuje u nich szczęście. Macie jakiś inny pomysł jak spędzić fajnie ten dzień? Tym lepiej 🙂

Zasady:
1. Raport z dokumentacją zdjęciową i opisem jak w Waszej szkole przebiegał Dzień Szczęścia prześlijcie do 24 marca.
2. Za to zadanie każda drużyna otrzyma dodatkowe 10 punktów + po 5 pkt za pochwalenie się Waszym działaniem na stronie szkoły lub na Facebooku.

Termin

5 (Czwartek) 11:22 - 24 (Wtorek) 11:22

X